środa, 26 czerwca 2019

Kredyt online – 2 opcje dostępne dla zadłużonych


Zadłużenie nie wyklucza możliwości zaciągnięcia kredytu, jednak jest on udzielany z zupełnie innych zasadach niż w przypadku standardowych produktów finansowych. Jednocześnie jest też mniej dostępny – osoby, które do tej pory korzystały z ofert banków muszą pogodzić się z myślą, że negatywna historia kredytowa wpłynie na decyzję odmowną. Firmy pożyczkowe mają natomiast mniej rygorystyczne warunki, również w przypadku osób zadłużonych.

trudny kredyt

Opcja numer 1 – krótkoterminowy kredyt online dla zadłużonych


Chwilówki lub kredyty krótkoterminowe na niewielkie kwoty są łatwo dostępnym produktem dla osób mających zadłużenie. Fakt ten wynika z tego, że formalności obejmują wyłącznie uzupełnienie formularza na stronie internetowej wybranej instytucji pozabankowej, w którym wskazywane są dane z dowodu osobistego oraz specjalne oświadczenie o dochodach. Jest to niezbędny element ubiegania się o kredyt online dla zadłużonych, ponieważ pozwala firmie pożyczkowej ocenić ryzyko związane z udzieleniem zobowiązania, co jest narzucone prawnie. Sam proces ubiegania się o zobowiązanie trwa tyle samo, co w przypadku innych ofert.

Opcja numer 2 – kredyt dla zadłużonych z poręczycielem


W przypadku zobowiązań długoterminowych niezbędne będzie poręczenie. To sposób instytucji pożyczkowej na to, by zabezpieczyć się przed stratami finansowymi. Według art. 876 Kodeksu cywilnego ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r.:
przez umowę poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał”.1
W prostym skrócie oznacza to, że gwarant będzie spłacał kredyt zaciągnięty przez kredytobiorcę, jeśli ten nie będzie regulował rat w terminie i dojdzie do zadłużenia.
Warto dodatkowo wiedzieć, że poręczyciel musi spełniać określone wymagania, w tym:
  • wiek od 18 do 65-75 lat (górna granica zależna jest od indywidualnej oferty firm pożyczkowych)
  • obywatelstwo polskie
  • dobrą zdolność kredytową lub nieruchomość na własność.
1https://www.arslege.pl/istota-umowy-poreczenia/k9/a6399/


1 komentarz:

Blogger+ pisze...

Witam wszystkich jest to, jak mam pilny kredyt w wysokości € 30,000 w ciągu 24 godzin, aby rozpocząć swój własny biznes od międzynarodowych kredytowych online-usług skontaktuj się z pocztą e-mail firmy do obsługi kredytu, jeśli jesteś zainteresowany :
e-mail : atlasloan83@gmail.com
WhatsApp: +1(443)-345-9339